Struktura kuwet

wymieniamy cztery rodzaje kocich toalet. Jest to:

– zakryte (występują też z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnem.
Te kocie toalety wymieniają się tym, iż dla wzoru kociej toalety zadaszonej, ograniczone jest wysypywanie się żwirku, skutkiem zastosowanego w niej specjalnych filtrów nie rozprowadza się niemiły zapach. Zarezerwowane one są dla kociaków, które lubią przekopywać, aczkolwiek uważaj – nie wszystkie koty mogą je zaakceptować, jednak większość zgadza się, ale są wyjątki, jakie za nic nie piszą się na to.
Jednak w przypadku kociej toalety otwartej (klasycznej), jaka bywa najczęściej stworzona z materiału sztucznego, jest ta zarezerwowana dla wszelkich kotów. Powinno się pamiętać o dobrze dobranym wymiarze. Wybrane z nich są uzbrojone w ramkę, by łatwiej podtrzymać higienę.

Kocia toaleta samoczyszcząca, idealny wybór dla osób, które dosłownie nie lubią wywiązywać się z tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w wykrywacz ruchu. Po cyklu, który został przez nas ustawiony, bądź po okresowości, kuweta samoczynnie uruchamia narzędzie, które zbiera zanieczyszczenia do pojemnika, czy do kanalizacji. W wyglądzie bardzo różni się od innych kuwet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą część płynny brud zlatuje w kierunku dołu. Ten typ kuwety widnieje w dwóch podgatunkach – w jakich można wysypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza opcja dla takich osób, które często sprzątają kocią toaletę.

Wymiary kocich toalet
Wymieniamy trzy wymiary kocich toalet, a są to rozmiary dla kotów jakie:

– ukończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kocia toaleta dla drobnych kociąt nie powinna być za wysoka, jako może sprawiać problem przy wejściu. skoro kotek już ukończy 12 tydzień życia, powinno się uzyskać nową i o większych rozmiarach kuwetę, stąd to właśnie, by wsypać właściwą ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jak kocię kocha rozkopywać i zasypywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zadaszony, ale zostało na górze napisane – powinno się uważać, aczkolwiek wybrane kocięta nie zaakceptują takowych kocich toalet, większość akceptuje, jednak zdarzają się wyjątki.
Gdy nie kręci Cię to, że kocia toaleta jest widoczna w Twoim pokoju, to możesz zdecydować się na kupno mebla, w jakim można ustawić wewnątrz kuwetę, gdy nadejdzie pewny przypadek, bowiem ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, którą można ustawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kocie toalety narożne zakryte, jak i również odkryte.
Opłaca się co więcej pozyskać dodatki, jakie ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie odchodów zarówno jak i użycie, utrudniają roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i neutralizują bardzo niemiłe zapachy.
furminator dla kota https://www.krakvet.pl/product-chy-10934-FURMINATOR-dla-duzych-kotow-krotkowlosych-1szt.html