Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Przerwa wakacyjna jest świetną okazją, by dać czas waszemu czworonogowi. Wycieczka wraz z ulubionym psim kompanem to rewelacyjna okoliczność, aby zrelaksować się, jednocześnie poświęcając psu czas. W letnie miesiącewarto myśleć o kleszczach, gdyż nasze zwierzęta domowe są na nie podatne. Rasy psów, które potrzebują dużo ruchu na świeżym powietrzu, takie jak labradory, nierzadko mają kleszcze. W jaki sposób można uchronić swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą formą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są liczne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się długą efektywnością ,a także niewielką ceną. Są dostępne dla ras psów wielu gabarytów, dlatego z łatwością dostaniemy rozmiar odpowiednią dla szyi swojego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze dostępne w obrożach przeciwkleszczowych są naturalne oraz lekami na kleszcze. Leki przeciwpasożytnicze cechują się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Zawartość preparatu na kleszcze jest dopasowana do wagi zwierzaka, należy więc upewnić się przed zakupem, że znaleziona obroża na kleszcze będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Znanym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, sprzedająca obroże Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, będące bezzapachowymi środkami przeciw pasożytom. Dostępne są dwie obroże na kleszcze – dla psów mniejszych niż 8kg oraz dla psów powyżej 8kg. Obroże Foresto działają zarówno przeciw kleszczom ,jak i przeciwpchelne, przez co umożliwiają kompleksową ochronę psa. Obroża Foresto działa przez 8 miesięcy, a do tego jest aktywna od momentu aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami licznych groźnych schorzeń, jak borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Zwierzaki chętnie spędzają czas w zaroślach, na przykład labradory, wymagają szczególnej ochrony w postaci preparatów na kleszcze, ponieważ infekcja spowodowana złapaniem kleszcza wnosi ryzyko powikłań naszego psa. Obroża dla psa na kleszcze chroni zaatakowania psa przez kleszcza, dlatego umożliwia ochronę przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, które kochają pływanie potrzebna jest większa profilaktyka, na przykład w postaci kropli zawierających środek na kleszcze lub specjalne szampony o działaniu na kleszcze. Żeby zabezpieczyć psa w trakcie wakacyjnej wyprawy trzeba zaopatrzyć się w niezawodne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

sklep zoologiczny